Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie
ul. Kmicica 5, 42-282 Kruszyna
tel. + 48 34 320-20-03, wew. 47
Biblioteka jest czynna:
w poniedziałek w godzinach 1000 – 1800
we wtorek w godzinach 800 – 1600
w środę w godzinach 1000 – 1800
w czwartek w godzinach 1000 – 1800
w piątek w godzinach 800 – 1600
Filia GBP w Widzowie
ul. Żwirki i Wigury 125, 42-281 Widzów
Biblioteka jest czynna:
w poniedziałek w godzinach 1000 – 1800
we wtorek w godzinach 1000 – 1800
w środę w godzinach 1000 – 1800
w czwartek w godzinach 1000 – 1800
e-mail: gbp@kruszyna.pl
FB: Biblioteka Kruszyna
RODO: Klauzula informacyjna
W 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie i jej filia w Widzowie będą czynna w godzinach od 8.00 do 13.00 w następujące soboty:
Kruszyna – 18 luty, 11 marca, 22 kwietnia, 6 i 27 maja, 24 czerwca, 22 lipca, 19 sierpnia, 2 września, 21 października, 18 listopada, 9 grudnia
Widzów – 14 stycznia, 25 luty, 25 marca, 1 i 15 kwietnia, 13 maja, 17 czerwca, 15 lipca, 26 sierpnia, 23 września, 14 października, 25 listopada, 2 i 16 grudnia
„Mała książka – wielki człowiek”
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszynie Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka
Opis projektu:
Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.
Wyprawka Czytelnicza
• Książka „Pierwsze czytanki dla…” – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.
• Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
• Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?
- Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
- Biblioteka oferuje nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogąwziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
- Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
Gminna biblioteka zamknięta
Drodzy Czytelnicy !
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie oraz Filia w Widzowie będą zamknięte do 29 listopada 2020r.
O każdej zmianie będę Państwa informować na bieżąco.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego (34 320-20-03) lub mailowego (gbp@kruszyna.pl)
Życzę dużo zdrowia.
Dyrektor GBP w Kruszynie – Wioletta Pichi
Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie w dniach od 27 lipca 2020r. do 7 sierpnia 2020r. czynna od 8.00 do 16.00.
natomiast
Filia Biblioteki w Widzowie czynna: wtorek 16.00 – 20.00, czwartek 16.00 – 20.00.
Serdecznie zapraszam – Dyrektor GBP w Kruszynie – Wioletta Pichit
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Niech Zmartwychwstały Chrystus
Umocni nasze serca
Nadzieja, Pokój i Radość
Niech wypełnią każdy nowy dzień
Z najlepszymi życzeniami
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie – Wioletta Pichit
Gminna Biblioteka Publiczna nieczynna do odwołania
W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID – 19 informuję, że Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie oraz Filia w Widzowie będą nieczynne dla wszystkich użytkowników do odwołania.
O wszelkich zmianach będę informować na bieżąco. Przepraszam za wszelkie utrudnienia.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie – Wioletta Pichit
Gminna Biblioteka Publiczna nieczynna
Szanowni Państwo, w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę COVID-19 na podstawi decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach od 12 do 25 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie oraz Filia w Widzowie będzie nieczynna.
Czas zamknięcia może ulec zmianie.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie – Wioletta Pichit
Pożegnanie
Siedemnasty stycznia tego roku jest ostatnim dniem mojej pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszynie. Kiedy zaczęłam tu pracować półtora roku temu, nie sądziłam, że tak się stanie, ale czasami życie lubi nas niemile zaskakiwać.
Mając za sobą półtora roku naprawdę intensywnej pracy, obfitującej w liczne imprezy, akcje, uroczystości o różnej skali, skupiające różne grupy społeczności lokalnej, mam pełną świadomość naprawdę dobrze wykonanej pracy. Oczywiście nie oznacza to, że pracy tej nie można wykonać jeszcze lepiej i z jeszcze większym rozmachem. Tego życzę mojemu następcy.
Mój czas refleksji nad minionym okresem dyrektorowania kruszyńskiej bibliotece skrócę teraz jedynie do samych podziękowań, bo te są najważniejsze i to one pozostają we wdzięcznej pamięci.
Przede wszystkim słowa podziękowania kieruję do Drogich Czytelników, dzięki którym mogłam poznać arkana ich zainteresowań, wyjść im naprzeciw, sama doskonalić się o wiedzę Czytelników, a z drugiej strony służąc im pomocą, mogłam dorzucić do ich znajomości tematu swoją małą cegiełkę wiadomości. Dzięki tej wyjątkowej współpracy z wielu książek opadł kurz zapomnienia, wiele zostało na specjalne zamówienie zakupionych, wiele ponownie przeczytanych.
Nie mniej ciepłe słowa kieruję w stronę pracowników Urzędu Gminy. Nasze drogi krzyżowały się nie tylko na korytarzu; wielu z Was to niestrudzeni Czytelnicy, a prawie każdemu zawdzięczam pomoc w wielu sprawach, i to nieważne, czy była wielkiej czy małej wagi. Była. Natychmiast. Od ręki. Szczera. Uśmiechnięta. Przynajmniej tak to chcę zapamiętać.
Od Seniorów, czyli Nieco Starszej Młodzieży, otrzymałam wiele dowodów sympatii i życzliwości, za które teraz z głębi serca dziękuję. Praca dla Państwa to wielka przyjemność i to bardziej po mojej stronie. Wam życzę dużo zdrowia, a sobie, byście byli dla mnie wzorem działania.
Większość imprez, które dane było mi realizować, była możliwa dzięki wsparciu ze strony placówek oświatowych z terenu gminy, a przede wszystkim Szkoły Podstawowej w Kruszynie. Człowiek bez znajomości cech charakterystycznych dla gminy – czyli tak jak ja właśnie – na pewno nie poradziłby sobie z realizacją swych kulturalno-oświatowych przedsięwzięć, gdyby nie Wasza pomoc. Dziś przedstawicielom społeczności przedszkolnych i szkolnych przekazuję serdeczny uścisk dłoni.
Na końcu, choć chyba powinnam to zrobić na początku, dziękuję za wspólną systematyczną pracę moim współpracownikom, czyli wszystkim pracownikom obu bibliotek – a przede wszystkim mojej głównej księgowej – których nieoceniona pomoc przyczyniła się do tego, by instytucja, którą zawiadywałam sprawnie i bez zarzutu funkcjonowała. Chylę czoła.
Cenię spontaniczność, przyjazną postawę wszystkich Was, a także wierzę, że ta postawa wynika z Waszego poczucia sprawiedliwości i szacunku do drugiego człowieka. Macie Państwo swoje własne marzenia, więc niech Wam się spełnią, bo dobro zawsze wraca.
Chcę zakończyć te słowa pożegnania stwierdzeniem Wiktora Hugo, który mawiał, że duch, który nie czyta, więdnie, podobnie jak ciało, które nie je. Wracajcie więc do biblioteki, czytajcie i niech Wasz duch rośnie w siłę.
Małgorzata Ciupińska
Informujemy, że w dniach 7 – 16 stycznia 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej będzie przeprowadzana inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych. W związku z tym biblioteka będzie w ww. terminie nieczynna.
Życzenia świąteczne
Kochani Czytelnicy, na świąteczny czas życzę Wam wyjątkowej radości, dajcie się ponieść przesłaniu, jakie niesie ze sobą Boże Narodzenie oraz piękno rodzinnej tradycji!
Niech szczęście ma Was zawsze w swej mocy, spokój nie opuszcza nigdy, troska o bliską i dalszą przyszłość okaże się bezpodstawna, a upływający czas bardzo łaskawy!
Radujcie się świętami i całym przyszłym rokiem 2020, któremu niech da początek wspaniała szampańska zabawa!
Ogłoszenie o konkursie
Wójt Gminy Kruszyna ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie.
Świętujemy mikołajki
Święty Mikołaj, zapowiadając swoją wizytę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszynie, zadepeszował – o czym informowaliśmy nieco wcześniej – i… słowa dotrzymał. Przybył bardzo wczesnym rankiem, zostawił worek z tradycyjnymi słodkościami, lecz niestety nie mógł pozostać na cały czas otwarcia biblioteki. Wszyscy przecież doskonale wiemy, że Święty Mikołaj to osoba bardzo zapracowana, a tu czasu mało i renifery się niecierpliwią.
To tyle a ‘propos wstępu. Wierni Czytelnicy – jak zwykle dopisali. To bardzo piękne uczucie, gdy można na kogoś liczyć, bo to szansa, że w trudnej sytuacji ten ktoś będzie pomocny, nie oszuka i nie zawiedzie. Zapytaliśmy Mikołaja, czy koniecznie musimy sprawdzać, stopień tegorocznej grzeczności miłośników książek odwiedzających naszą bibliotekę. Odpowiedział, że jest to absolutnie zbędne, gdyż ten, kto czyta, nie może być niegrzeczny. Trzymając się tego założenia, z wielką przyjemnością rozdawaliśmy słodycze Czytelnikom, a Czytelnicy odwzajemniali się serdecznym uśmiechem oraz partią wypożyczonych książek. Takie transakcje są jak najbardziej do pozazdroszczenia.
Do tej krótkiej informacji dotyczącej miłego świętowania w bibliotece, dołączamy zdjęcia, które najlepiej odzwierciedlą sympatyczne nastroje, jakie panowały w naszych skromnych progach 6 grudnia Anno Domini 2019.
Świętujemy mikołajki
Kochani Czytelnicy!
Kilka dni temu Gminna Biblioteka w Kruszynie otrzymała taką oto depeszę:
„Przyjeżdżam 6 grudnia – stop –
Piję tylko czekoladę – stop –
Najchętniej czytam o reniferach – stop –
Mam ze sobą worek słodkości – stop –
Oczywiście do rozdania – stop –
Wiernym Czytelnikom – stop –
Obecność w bibliotece obowiązkowa – stop –
Do usług, Święty Mikołaj”
Ucieszone tą niezwykłą depeszą, serdecznie zapraszamy 6 grudnia 2019 r. (piątek) wszystkich naszych Czytelników do biblioteki w Kruszynie!!!
Mały miś
Gminne Przedszkole w Widzowie w ramach akcji „Mały miś w świecie wielkiej literatury” od pewnego czasu zaprasza osoby, jak i również przedstawicieli różnych instytucji kultury do wspólnego czytania przedszkolakom. Każdy z czytających ma niewątpliwą przyjemność czytania dzieciom ich ulubionych bajek, opowiadań i wierszy. Również Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie została zaproszona (27 listopada 2019 r.) do wzięcia udziału we wspólnym czytaniu, które to zaproszenie z wielką ochotą przyjęła.
Spora grupa „zmisiowanych” – jak sami się określają – przedszkolaków z ciekawością i naprawdę wielkim zainteresowaniem, a przede wszystkim skupieniem, co jak wiemy, dla małego człowieka jest czasami ogromnym wyzwaniem, słuchała kilku zaproponowanych im do czytania bajeczek. Bajki nie były powszechnie znane, ale – jak to bajki – zawsze kończyły się morałem. Dzieci, nawet jak niezupełnie do końca potrafiły słownie morał zinterpretować, to jednak doskonale rozumiały intencje i główny zamysł autora.
Czytanie było także pretekstem do rozmowy z dzieciakami; zachęcone, opowiadały o swoich minionych wakacjach i różnych przygodach, jakie ich w ten letni czas spotkały. Mówiły również o swoich zainteresowaniach. Były niezwykle gościnne i bardzo, bardzo grzeczne tym bardziej, że zdaje się, iż grzeczne zachowanie będzie warunkiem, by 6 grudnia mógł do nich zawitać św. Mikołaj.
Oczywiście nie zabrakło zdjęć i na koniec serdecznych pozdrowień, a ze strony biblioteki nadzieja, że to wesołe grono małych obywateli przekształci się szybko w rzeszę wiernych czytelników bibliotecznych zbiorów.
Pięknie czytali
Pod koniec listopada (22.11.2019 r.)Odbyła się kolejna edycja konkursu o tytuł Mistrz Pięknego Czytania. Tym razem jednak miał on charakter międzyszkolny, gdyż obok uczniów klas I, II, III z macierzystej szkoły podstawowej w Kruszynie wystąpili uczniowie z analogicznych klas z Jackowa i Lgoty Małej. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna działająca przy SP w Kruszynie.
Czytane teksty pod względem stopnia trudności i długości były dobrane tak, by odpowiadały umiejętnościom i wiedzy na temat czytania uczniów danej grupy wiekowej. Organizatorki tych czytelniczych zmagań, w osobach Doroty Wojtasińskiej oraz Katarzyny Trelińskiej, zadbały o to by uczestnicy mieli możliwość wyboru tekstu, co wiązało się z losowaniem.
Jury konkursowe składające się z przedstawicielek Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie oraz Szkolnej Rady Rodziców, Małgorzata Ciupińska i Kamila Kowalska, miały trudne zadanie, gdyż, szczególnie w klasach II i III poziom czytania, czyli: jego płynność, tempo, bezbłędność, prawidłowa dykcja i intonacja oraz interpretacja tekstu był dość wyrównany i wybór niekwestiowanego mistrza w związku z tym trudny.
Na najwyższym podium stanęli: z klasy I – Szymon Rems ze szkoły w Jackowie (drugie i trzecie miejsce: Nina Tyrka z Kruszyny i Sylwester Pingielski z Lgoty Małej), z klasy II – Rafał Rorat ze szkoły w Lgocie Małej (miejsce drugie Lena Perlińska z Kruszyny), z klasy III – Joanna Kremblewska z ze szkoły w Kruszynie (miejsce drugie i trzecie: Lena Pachuc z Jackowa i Kajetan Kręt z Lgoty Małej). Dyplomy oraz nagrody książkowe zwycięzcom wręczyła wójt gminy Jadwiga Zawadzka, dyrektor SP w Kruszynie Paweł Klekot oraz członkowie jury.
Galeria zdjęć
Uczniowie w bibliotece
W ostatni piątek (25) października br. grupa kilkunastu uczniów ze szkoły w Jackowie, z klas: V, VI, VII i VIII odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszynie. Kilkoro z uczniów było już w naszej placówce, wypożyczało książki, inni byli po raz pierwszy. Ale mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Sądząc po zainteresowaniu, jakie wykazali podczas pobytu w bibliotece, a także po ilości zadawanych pytań i z uwagi na zwykłą młodzieńczą ciekawość oraz chęć poznawania tego, jak pracuje się w bibliotece i co trzeba wiedzieć o książkach, możemy śmiało powiedzieć, że jackowska młodzież już na dobre zaprzyjaźni się z książkami.
Formą miłej zachęty, będącej pierwszym krokiem do czytania książek, były zakładki, które uczniowie mogli zabrać do domu. Natomiast trójka wyróżnionych uczniów otrzymała książki, będące nagrodą za ich aktywność wykazaną podczas spotkania.
Przybyła młodzież mogła dowiedzieć się, ile książek jest w kruszyńskiej bibliotece, co się z nimi dzieje od momentu zakupu do chwili, gdy zostają ułożone na regałach, czemu służą katalogi i uniwersalna klasyfikacja dziesiętna. Okazało się, że byli też zainteresowani poznaniem nowych pojęć z zakresu bibliotekoznawstwa oraz terminów, które często stosuje się w odniesieniu do tej dziedziny nauki. Zatem dowiedzieli się m.in. jak rozszyfrować i co oznacza skrót „ISBN”, co to jest „biały kruk”, „obwoluta”, „errata” oraz wiele innych ciekawostek, łącznie z nazwą najstarszej biblioteki świata.
Myślimy, że tak jak dla bibliotekarzy miłe są odwiedziny czytelników, tak dla uczniów z jackowskiej szkoły przyjemnością stała się wizyta w naszej gminnej bibliotece.
Poznawanie kraju
Seniorzy z naszej gminy na wycieczkę do Świdnicy i Książa wybrali się 15 czerwca br. W programie wyjazdu było zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy, Katedry Świdnickiej, rynku świdnickiego oraz potężnego zamku w Książu. Choć program był napięty i chodzenia sporo, to jednak nikt nie narzekał, bo wszystko miało swój czas, a pogoda znakomicie dopisała. Wycieczkowicze wrócili z eskapady z niezapomnianymi wrażeniami, do czego przyczynił się też wspaniały przewodnik, który z wielkim znawstwem opowiadał o zabytkowych zakątkach południowo-zachodniej Polski.
O tym, jak bardzo wycieczka się podobała jej uczestnikom świadczą oczywiście późniejsze relacje, ale także okolicznościowy wiersz-wspomnienie, pióra jednej z uczestniczek, Danuty Kędry, która wiernie oddała nastrój wycieczki. Fragmenty tej miłej lektury przedstawiamy poniżej:
„Wiele o Świdnicy słyszałem dobrego,
Założona została przez Bolka Śmiałego.
Warto ją zwiedzić – Drodzy Przyjaciele,
Bo pięknych miejsc i zabytków ma wiele.
[…]
A nie są to młodzi ludzie – tu zaznaczyć muszę –
Ale maja oni podróżnika duszę.
Dla nich podziękowanie i ta wzmianka się należy,
Bo się zaliczają do „starszej młodzieży”.
[…]
I był pyszny obiad – wcześniej zamówiony.
Smaczny i z apetytem szybko zjedzony.
Stąd do Zamku mamy blisko,
Znowu będzie widowisko.
Bo ten stary Zamek Książ,
Tajemniczy dla nas wciąż.
[…]
A Was wszyscy, moi mili,
Którzy w Świdnicy nigdy nie byli
Zachęcam do zwiedzania tego miasta,
Bo tu pięknie jest. I basta!
Nasza grupa jest wspaniała,
Więc wycieczka się udała!
Galeria zdjęć
Święto Dziecka
Nie zapominajmy, że Dzień Dziecka to święto wszystkich nas – małych i dużych dzieci. Dzieci bawiących się, uczących, pracujących, a także tych na emeryturze. W tym dniu bowiem wszyscy jesteśmy dziećmi.
I to był zasadniczy punkt wyjścia do zorganizowania przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszynie Święta Dziecka, które z racji gabarytowo małego pomieszczenia biblioteki, obchodziliśmy gościnnie w Szkole Podstawowej w Kruszynie. Drugi zamysł organizatorów był taki, by w przeróżnych zabawach, które zaproponowane zostały uczestnikom imprezy przewijał się temat książki, biblioteki, czytania. Natomiast finałem było stworzenie Wielkiej Księgi Czytelników, wypełnionej pamiątkowymi wpisami. Niektóre z nich prezentujemy na dołączonych zdjęciach.
Program imprezy został ułożony i zaprezentowany przez firmę „Baloon Animacje” Magdaleny Wolskiej. Jak bardzo zabawy, gry, konkursy, żarty i twórcze działania przypadły dzieciakom do gustu świadczą roześmiane i zadowolone buzie, których czasami nie sposób było rozpoznać pod warstwą nałożonych farb, które miały na twarzach przedstawiać przeróżne postaci z bajek, filmów i książek. W malowaniu buziek oraz prowadzeniu innych gier i zabaw pomagali asystenci pań animatorek, czyli młodzież ze szkoły z Kruszyny, dla której na pewno był to też całkiem wyjątkowy dzień.
Na rozgrzewkę przygotowano zabawę z kolorową chustą, potem przyszła pora na gry, m.in. w najszybsze pomalowanie postaci z bajek i lektur, następnie budowano bramę do świata wyobraźni ze słomek konstrukcyjnych i właśnie tu okazała się nieodzowna pomoc dorosłych, rodziców i dziadków. Próbowano biec z książką na głowie, a wielką frajdę dzieciom sprawiło tworzenie tęczowych baniek mydlanych, w których można było się schować. Pod koniec imprezy każdy mógł otrzymać balon, wcześniej skręcony tak, by stał się wedle życzenia pieskiem, żyrafą, kotkiem lub mieczem. Oczywiście nie zabrakło dyskoteki i sesji zdjęciowej z udziałem twarzowych lub mniej twarzowych gadżetów.
Dla „opadających z sił” był przygotowany słodki poczęstunek oraz napoje, grała muzyka, a już bardzo zmęczeni mogli odpocząć na rozłożonych materacach.
Ktoś z dorosłych powiedział, że wyzwolona podczas imprezy energia mogłaby z powodzeniem napędzić koło młyńskie. Ale to chyba dobrze, prawda?
Galeria zdjęć
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to jedno z najradośniejszych świąt i jednio z takich świąt, podczas którego świętować mogą wszyscy, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi! Nawet, gdy już pracujemy i nawet wtedy, gdy szron przyprószy włosy. Dlatego Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców gminy – ze szczególnym uwzględnieniem naszych wiernych Czytelników! – do wspaniałej zabawy z okazji tego święta. Bawmy się razem, integrujmy i miejmy miłe wspomnienia.
4 czerwca (wtorek), sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Kruszynie, godz. 1200 – 1500. Do zobaczenia!